Huysuz Virjin hayatını kaybetti
 • Facebook
 • Twitter
 • 17 Temmuz 2020
 • 0
 • 193
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -
Abone Ol 

Huysuz Virjin hayatını kaybetti

Huysuz Virjin lakabıyla bilinen Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 18 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başlayan Dursunoğlu, kimsenin söylemediği gerçekleri esprili bir dille ifade etmesi ve yaptığı sahne showlarıyla sevilen bir sanatçı olmuştur. KOAH hastası olan Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Allah […]

Huysuz Virjin lakabıyla bilinen Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

18 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra 1970’te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başlayan Dursunoğlu, kimsenin söylemediği gerçekleri esprili bir dille ifade etmesi ve yaptığı sahne showlarıyla sevilen bir sanatçı olmuştur.

KOAH hastası olan Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin

Sunduğu programlardan bazıları

 • Huysuz ve Tatlı Kadın
 • Popstar Türkiye– Kanal D
 • Huysuz’la Dans Eder Misin?– Show TV
 • Benzemez Kimse Sana– Star Tv
 • Benimle Dans Eder Misin?– Fox Tv
 • Huysuz’la Dans Eder Misin– Show TV
 • Huysuz’la Görücü Usulü– Atv

Seyfi Dursunoğlu Hayatı

1932 yılında Trabzon’da doğdu.[Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK’da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı.

1970’te Huysuz Virjin olarak önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı. Ünü ağızdan ağza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin tanınmış solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi.

Seyfi Dursunoğlu, “Huysuz Virjin” karakteriyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü yayıldı.

1970’lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı.

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

2013 yılında “Benzemez Kimse Sana” (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show Tv’yi satışa çıkardığı için jüri üyesi olduğu “Benzemez Kimse Sana” programı yayından kaldırılmıştır. Seyfi Dursunoğlu “Doritos Akademi” reklamlarında oynamıştır. Huysuz Virjin tiplemesiyle “Katina” isimli seslendirdiği şarkısı vardır.

2014 Aralık ayında Seyfi Dursunoğlu Star TV ile anlaşmış, ve yeni yılda yeniden ekranlarda olacağını açıklamıştır. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı “Benzemez Kimse Sana” programının 3. sezonunda yeniden jüri üyeliğini yapacaktır. “Benzemez Kimse Sana” programının üçüncü sezonunda Star Tv ekranlarında jüri üyeliğini yapmış Fakat, Doğuş Yayın Grubu tarafından ilk 4 bölümü istenildiği reytingleri alamadığı gerekçesiyle 20 Şubat 2015 tarihinde beşinci bölümü ile program sona ermiştir. (Kaynak Wikipedia)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM