Yeni Türk Şiirinde Edebi Sanatlar
Abone Ol 

Yeni Türk Şiirinde Edebi Sanatlar

“Yeni Türk Şiirinde Edebi Sanatlar” isimli kitabımız Ötüken Neşriyat tarafından yayımlandı. Çift sütun üzerinden 590 sayfa olarak basılan kitabımızda edebi sanatları başarıyla kullandığına inandığımız iki yüzün üzerinde şairden seçilmiş, daha önce bu konuda kaleme alınmış ve çoğu birbirinin tekrarı olan onlarca kitabın hiçbirinde örneklenmemiş altı bine yakın şiir parçası bulacaksınız. Divan ve Halk şairlerimi dışta […]

Yeni Türk Şiirinde Edebi Sanatlar” isimli kitabımız Ötüken Neşriyat tarafından yayımlandı. Çift sütun üzerinden 590 sayfa olarak basılan kitabımızda edebi sanatları başarıyla kullandığına inandığımız iki yüzün üzerinde şairden seçilmiş, daha önce bu konuda kaleme alınmış ve çoğu birbirinin tekrarı olan onlarca kitabın hiçbirinde örneklenmemiş altı bine yakın şiir parçası bulacaksınız.

Divan ve Halk şairlerimi dışta bırakarak yalnızca 1860 sonrası Türk şiiri örneklerine yer verdiğimiz bu çalışmamız, şiirseverlerin, genç şairlerin, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü lisans öğrencilerinin, edebiyat öğretmenlerinin ve Edebî Bilgiler dersi okutan akademisyenlerin yararlanabileceği bir kaynak olacak. Edebiyat öğretmenlerimizin edebi sanatlar konusunu anlatırken yeni ve değişik örneklerle derslerini zenginleştirmelerine bir katkımız olacak. Bilhassa KPSS alan bilgisi ve AYT Edebiyat soruları hazırlayan meslektaşlarım, bu kitaptaki örnekleri kullanarak şiir bilgisi ve edebi sanatlardan on binlerce soru üretebilecek.

Şu adresten kitabın içindekiler bölümünü ve ilk yirmi sayfayı inceleyebilirsiniz.
https://www.otuken.com.tr/recai-kapusuzoglu-yeni-turk…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM