AÖF Çıkmış Ders Soruları ve Özetleri
 • Facebook
 • Twitter
 • 2 Mayıs 2020
 • 0
 • 162
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -
Abone Ol 

AÖF Çıkmış Ders Soruları ve Özetleri

Açık öğretim fakültesi öğrencileri okullarından ve okullarının aöf bürolarından yeterli bilgi desteğini alamıyorlar. Bir de kayıt dönemlerinde bir sorunu varsa, yaşanan yoğunluktan dolayı telefon ile ulaşmak çok daha zor oluyor. İnternete sorunuz yazdığında bilgi çöplüğünde kayboluyor ve sorularına cevap bulamıyorsunuz. Açık öğretim sınavları Bu gibi zamanlarda her zaman AÖF öğrencilerinin yanında olan sitemizde aradığınız her […]

Açık öğretim fakültesi öğrencileri okullarından ve okullarının aöf bürolarından yeterli bilgi desteğini alamıyorlar. Bir de kayıt dönemlerinde bir sorunu varsa, yaşanan yoğunluktan dolayı telefon ile ulaşmak çok daha zor oluyor. İnternete sorunuz yazdığında bilgi çöplüğünde kayboluyor ve sorularına cevap bulamıyorsunuz. Açık öğretim sınavları Bu gibi zamanlarda her zaman AÖF öğrencilerinin yanında olan sitemizde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Açık öğretim Nedir?

Açık öğretim okula gitmeye gerek kalmadan eğitim alınabilen bir sistemdir. Dönem başlarında sadece kayıt için açık öğretim bürolarına gidip kayıt olabilir veya kaydınızı yenileyebilirsiniz. Kayıt sırasında size isterseniz ücret karşılığı basılı olarak eğitim materyallerinizi alabilirsiniz. İsterseniz de açık öğretim internet sisteminden ücretsiz olarak elektronik ortamdan eğitim materyallerinize ulaşabilirsiniz. Basılı yayınların ücretli olmasındaki asıl amaç hem maliyetten tasarruf etmek hem de öğrenci kayıt ücretlerini daha da uygun fiyata indirmek içindir.

Açık öğretim Fakültesine Kimler Kayıt Olabilir?

Herhangi bir liseden mezun olup, üniversite yerleştirme sınavında açık öğretimin belirlediği baraj puanın üstünde puan alanlar

Üniversite öğrencileri (Sınavsız)

Üniversiteden mezun olanlar (Sınavsız)

AÖF Diplomaları Ne Kadar Geçerli?

Örgün eğitim ile okula giden kişilerden diploma konusunda hiçbir farkınız bulunmamaktadır. Tek fark sizin aynı dersleri uzaktan eğitim olarak normal öğrencilerin ise okula giderek ve devam zorunluluğu olarak almasıdır.

AÖF Ders Notları

Açık Öğretim Fakültesine kayıt olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu çalışarak okudukları veya öğrenci iken aynı anda 2. Üniversiteye gittikleri için zaman konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Kitaptaki konu anlatımının yoğun olmasından dolayı kitaptaki anlatımdan daha kısa ders notlarına ihtiyaç duyuyorlar. Sitemizde tüm bölümlerin ve tüm derslerin ders notlarını ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz.

Açık öğretim sınavlarında başarılı olan öğrencilerin başarılı olmasındaki en büyük etken aöf çıkmış sorular ile sınava hazırlanmasıdır. Bilindiği üzere açık öğretim sınavlarında çıkan soruların büyük bir çoğunluğu daha önceki yıllarda çıkmış olan sorulardan oluşmaktadır. Bu sorularla sınava hazırlanan öğrencilerin %90 dan fazlası sınava girdikten sonra en az dersi geçecek kadar almaktadır. Bu yüzden daha önceki yıllarda bu çıkan soruları çözmeden kesinlikle sınava girmeyin.

Çalışma Önerisi

Kendi hayat yaşantınıza uyacak şekilde, tüm dersleri son güne bırakmayacak şekilde çalışmalısınız.

Konu kesinlikle çalışılmalıdır.

Eğer konu çalışmaya vakit yoksa kesinlikle konu sonlarındaki özetler çalışılmalı, daha sonra örnek sorular çözülmeli.

Sınava girmeden önce geçmiş yıllarda sorulan sorular çözülmeli.

Açık öğretimde okumanın avantajları

Devam zorunluluğu yoktur.

Her öğrenci eşittir.

Üniversite okurken aynı anda 2. Üniversite olarak okunabilir.

İnternet erişimi olan her yerden dersler takip edilebilir

Yüz yüze eğitimde olduğu gibi belli saatlerde ders yoktur.

Diplomalar normal üniversite diplomaları ile aynı haklara sahiptir.

Çalışan kişilerin daha kolay üniversite eğitimi almasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM