Ahu Zabun
Ahu Zabun
ahuzbn@gmail.com
40 Yaş Üstü Kadınlar
 • 8
 • 217
 • 16 Aralık 2019 Pazartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  6 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 4,83.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Kadınların yaşı sorulmaz dense de bu durumun değiştiğini düşünüyorum. Her kadının kendine güveni oldukça fazla ve neden yaşını saklasın demekten kendimi alamıyorum. Hele ki 40’lı yaşlar…. 40 yaş üstü kadınlar….Ne muazzam bir yaştır ki bir kadının en keyifli, en kendini tanıdığı, ne istediğini bildiği, hayatı anlamlandırdığı, kendini disipline edebildiği, kurnazlıklara göz yummadığı, ekşi düşüncelere sinek […]

Kadınların yaşı sorulmaz dense de bu durumun değiştiğini düşünüyorum. Her kadının kendine güveni oldukça fazla ve neden yaşını saklasın demekten kendimi alamıyorum. Hele ki 40’lı yaşlar…. 40 yaş üstü kadınlar….Ne muazzam bir yaştır ki bir kadının en keyifli, en kendini tanıdığı, ne istediğini bildiği, hayatı anlamlandırdığı, kendini disipline edebildiği, kurnazlıklara göz yummadığı, ekşi düşüncelere sinek ilacı sıktığı bir dönem…

Frank Kaiser ” 40 yaş üstü kadınlar ” için bakalım ne diyor

Yaşım ilerledikçe, en çok 40 yaşını aşmış kadınlara değer vermeye başladım. İşte bunun sebeplerinden bir kaçı…


40 yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp ”Ne düşünüyorsun?” diye sormaz. Umurunda değildir çünkü ne düşündüğünüz.


40 yaşını aşmış bir kadın TV deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene TV”nin karşısında yanınızda oturmaz. Yapmak istediği bir şeyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir.


40 yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir. Kim olduğunu, ne olduğunu, ne istediğini, ve kimden istediğini bilir.


40 yaşını aşmış çok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü önemser.


40 yaş üstü kadın çoğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olduğu şey bir başka mız mız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir aşıktır.


40 yaşını aşmış kadın, ağırbaşlıdır. Bir operanın ortasında ya da pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi çok nadirdir. Ha tabii, hak ettiyseniz, sizi vururken de hiç tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı da planlayarak.


40 yaşını aşmış kadın övgüler yağdırmakta çok bonkördür, çoğu hak edilmemiş bile olsa çünkü takdir edilmemenin ne olduğunu iyi bilir.


40 yaşını aşmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir. Daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezlikten gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için.


40 yaşını aşmış bir kadın kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona çok yakışır. Ama daha genç kadınlarda böyle değildir; çiğ durur.


40 üstü kadınlar açık sözlü, doğrucu ve dürüsttürler. Onun için ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur. Ne kadar geri zekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir. eğer bir geri zekalı gibi davrandıysanız.


Kadınlar yaşları ilerledikçe medyumlaşırlar. Ona günah çıkarmanıza hiç gerek yoktur. Onlar her haltınızı bilirler..

İYİ, GÜZEL DE, 40 YAŞINI AŞMIŞ KADINI NERDEN BULACAĞIZ..?ÇÜNKÜ KADINLAR 40 YAŞINI ASLA AŞMAZLAR…

Ben de diyorum ki neden hala 40 yaş üstü kadınların, günümüzde hala yaşını sakladığı düşünülüyor? Her kadın olduğu yaşın en güzelidir….

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. rakamsal veriler sadece kafada yalnızca hayatının değerini bilmek üzerine yaş alabiliriz 🙂

 2. Tespitler çok güzelmiş. Bence 40 yaş aktivite kaybedilmeden olgunluğun zirve yaptığı yaştır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM