Hayalinizdeki Tasarımlar, Üreticiden Evinize
Sıla Nazlı Sözkesen
Sıla Nazlı Sözkesen
sila04.2003@gmail.com
Bir Sevda Bir His
 • 13
 • 360
 • 11 Aralık 2019 Çarşamba
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 1,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Arabesk müziği pek sevmesem de çoğu zaman etkilemiştir beni ve benim gibi  bir sürü insanı… Bir sevda, bir his işte…

Ferdi Tayfur şarkıya asıldığında “Bakışların bana biraz cesaret versin”diye, hemen de bakışlarından cesaret alıp da bir türlü açılamadığımız, yüreğimizi açamadığımız sevdiklerimiz gelir aklımıza…

Sevda…

Oysa ki dilimizden çıkacak iki hecenin ucundaydı sevda”seni seviyorum” bu iki büyük kelimeydi işte yüreği ısıtan bu iki büyük kelime… Ne yaparlardı bu iki kelimeyi söyleseydik ? En fazla “Ben seni sevmiyorum”derlerdi ya da “Seninle olmaz arkadaş kalmak en iyisi”derlerdi.

Şarkı bile öyle devam ediyor ya “korkuyorum sana aşktan söz etmeye ben” Hiç korkar mı insan aşktan,sevgiden? Sevgi yer mi adamı? Ben size söyleyeyim sevgi de aşkta dünyanın en güzel duygularından biri.İki duygu da bambaşka şeyler ama güzel şeyler.Mesela her seven aşık mıdır hayır çünkü aşk büyük bir şey ele avuca sığmayacak bir şey. Sevgi ise görecelidir.Kimi çok sever kimi ise sever amaa yeteri kadar sevmez.Aşka inanmam ama sevginin yeri büyüktür bende. Aşk için, “seversin kavuşamazsın adı aşk olur”derler.Niye her sevipte kavuşamayan aşık mıdır? Elbet kavuşur bir gün seven sevdiğine.Her neyse…

Sevdayı, aşkı,sevgiyi bir kenara bırakalım.

Peki hisler… Bir sevda, bir his

Bu his denen şey uykuları kaçırır mı kaçırır. Ağlar mı insan sevdiği için ağlar. Gözü döner mi sevdiğinde içinde bir şeyler hissettiğinde döner. Eğer içinde ufacık bir his bile oluştuysa bence insan sevdiği için her şeyi yapar bile. İçinde o küçücük his büyüyüp alev aldıysa sevdiğinin saçına bile zarar getirtmez insan. Kıyamaz insan çünkü çok sever bu insan.

Kaçacak uykular, ağlayacak gözler illa ki herkes tadacak bu duyguyu. Korkmayın ki bunlar kötü şeyler değil. İçinizde ki hissin sevdanın acıları bunlar ne kadar kötü olabilir. Ne olursa olsun sevin, sevdalanın, aşık olun en azından birine, bir şeye bir şeyler hissedin her ne kadar küçük olsa bile.

Uzun lafın kısası;

Sevin, sevilin, değer verin, değer görün, Hissedin. Hiç bir zaman kaçmayın. Çünkü bu duygular size verilmiş en güzel nimettir değerini iyi bilin.

?❤

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-05-06 10:46:25
Sıla Nazlı Sözkesen: O gülen çocuklar kalbindeler
2021-05-06 10:45:20
2021-04-24 14:31:03