radmin
radmin
rdmnportal@gmail.com
Geleceğe Nefes Ol Fidan Dik
 • 2
 • 150
 • 02 Kasım 2019 Cumartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Geleceğe Nefes 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan toprakla buluşuyor. Son yıllarda kaybettiğimiz ormanları geri getirebilmek ve daha yeşil bir Türkiye için el ele verme zamanı. Haydi Türkiye Haydi Bakan Pakdemirli’nin bu konuda ki açıklaması ise şöyle: Fidan Dik Sevgili Vatandaşlarım, Bilmenizi isterim ki, Türkiye, […]

Geleceğe Nefes 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan toprakla buluşuyor.

Son yıllarda kaybettiğimiz ormanları geri getirebilmek ve daha yeşil bir Türkiye için el ele verme zamanı. Haydi Türkiye Haydi

Bakan Pakdemirli’nin bu konuda ki açıklaması ise şöyle:

Fidan Dik

Sevgili Vatandaşlarım,

Bilmenizi isterim ki, Türkiye, orman varlığının önemini dünyada en iyi bilen ve örnek olan ülkelerin arasında başı çekiyor.

1839 yılında temelleri atılan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 40 bini aşkın çalışanı ile hem vatanımızda hem de dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için gece gündüz çalışıyor.

10 Temmuz 2018 tarihinde göreve geldiğimizde bir söz ile yola çıkmıştık.

“Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün” demiştik.

Çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde sözümüzde durmayı başardık. Çiftçimizin yüzü gülüyor, çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019’da, 11 milyon fidanı geleceğe nefes olarak miras bırakıyoruz.

11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını sağlıyoruz.

Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe Nefes’ adını veriyoruz.

Gelin 11 Kasım 2019’da siz de “Geleceğe Nefes” seferberliğimize katılın, geleceğe nefes olun.

Saygılarımla,
Dr. Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı

Sizler adına dikeceğimiz fidanları bu site üzerinden sanal olarak sahiplenebilmenizi istiyoruz. Sahiplendiğiniz fidanların dikim lokasyonu ile tören alanları farklı yerler olabilir.

Törenlerimize katılmak isterseniz, bulunduğunuz ilde yapılacak törenlerin lokasyonunu Tören Alanları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı

Yapılan Bağışlarda İlk 5

 • DENİZLİ:%99
 • ŞANLIURFA:%98
 • YOZGAT:%95
 • ISPARTA:%91
 • MERSİN:%91

Daha yeşil bir Türkiye için tüm yurtta fidanların toprakla buluşacağı seferberliğe katılmak isteyen vatandaşlar ‘Geleceğe Nefes’ (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden fidan sahiplenebilirler.

Sıra sizde nefes alabilmek için, çocuklarımız için, geleceğimiz için el ele olma zamanı. Bir fidan bin umut….

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Hocam yine olumsuz mu düşünüyorum Bilmiyorum ama bence Buradaki amaç sadece hani ağaç dikmek değil Çünkü bu ağaçlar dikilebilir ve insanlara 11 milyon ağaç diktik diyebilirler. ama burada milyonlarca insanın mail numarası ve ismini soy ismini almak. ence İnsanların verilerini depolamak için yapılan insanların hassas noktasından olaya girilerek. veri elde edilmek istenen bir olay gibi geldi bana ama inşallah Ben yanılıyorumdur sadece ağaç dikmek ve insanlara bu sevgiyi aşılamak için yapılmış bir projedir Çok teşekkür ederiz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM