Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?
 • Facebook
 • Twitter
 • 3 Eylül 2023
 • 0
 • 148
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -
Abone Ol 

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru makyaj nasıl yapılır? Bu yazımızda sizler için bu detaydan bahsedeceğiz. Makyajınızın güzel ve sağlıklı durmasını istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey, makyajı güzel yapmak değil makyaj öncesi hazırlığı doğru yapmaktır. Bunun için öncelikle cildinizi ölü derilerden arındırmalısınız. Peeling yapmak için normal yüz temizleme jeli şeklinde içinde ufak tanecikler bulunan peelingleri, kimyasal ya da toz […]

Doğru makyaj nasıl yapılır? Bu yazımızda sizler için bu detaydan bahsedeceğiz. Makyajınızın güzel ve sağlıklı durmasını istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey, makyajı güzel yapmak değil makyaj öncesi hazırlığı doğru yapmaktır. Bunun için öncelikle cildinizi ölü derilerden arındırmalısınız. Peeling yapmak için normal yüz temizleme jeli şeklinde içinde ufak tanecikler bulunan peelingleri, kimyasal ya da toz peelingleri kullanabilirsiniz.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru makyaj için, cildinizi ölü derilerden ve artık maddelerden arındırdıktan sonra kullanacağınız asit hariç (hyaluronik asit olabilir) serumlarınızı cildinize güzelce yedirebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken en önemli adım cildinizi güzelce nemlendirmektir. Cildinizi iyi bir şekilde nemlendirmediğinizde makyajınızın cildiniz üstünde katman katman durması ve pul pul gözükmesi çok muhtemeldir. Bu yüzden makyaj öncesi kullanılan bazlardan kullanabilir veya cildinizi iyi bir nemlendiriciyle güzelce nemlendirebilirsiniz.

Makyaj Sırasında

Öncelikle kullanacağınız fondöten ya da kapatıcıyı belirleyebilirsiniz. Daha sonra bir fırça ya da sünger yardımıyla fondöten veya kapatıcıyı cildinize güzelce uygulayın. Kapatıcıyı göz altlarınıza ve göz çevrenize, fondöteni ise yüzünüzün geri kalanına uygulamayı unutmayın. En son pudra ile yüzünüzü pudralamayı unutmayın. Daha sonra kontür için uygun bir renk alıp, paletinizden bir miktar ürün alıp fırçanızı paletin dış kısmına vurarak fazlasını attıktan sonra yüzünüzde uygulamanız gereken noktalara uygulayın. Şimdi sırada allık uygulamak var.

Allığınızın da aynı şekilde fazlasını attıktan sonra gülümseyip yanağınızın en yüksek noktalarına allığınızı uygulayın. Aydınlatıcı için toz veya likit aydınlatıcı uygulayabilirsiniz fakat bizim tercihimiz, hangi türde allık kullandıysanız o türde aydınlatıcı uygulamanız. Bu sayede allık ve aydınlatıcı arasında yapı farkı oluşmamasını sağlarsınız.

Daha sonra yapmak istediğiniz göz makyajını elinizdeki paletle uygulayın. Çekmek istediğiniz eyelinerı göz farlarını uyguladıktan sonra uygulamasını yapmayı unutmayın. Rujunuz ise yüz makyajınızda uygulanacak en son noktadır. Makyajınıza uygun bulduğunuz ruju en son olacak şekilde uygulayın.

Makyaj Sonrası

Makyaj sonrasında makyajı yüzümüze sabitlemekte en önemli adımlardan biridir. Bunun için makyaj sabitleme spreylerinden yararlanabilirsiniz. Makyaj sabitleme spreyini yüzünüzün her tarafına eşit olacak şekilde 4 ya da 5 fıs şeklinde sıkın ve elinizden yardım alarak kurutun. Bu şekilde makyajınız sabitlenmiş olacaktır. Güncel yazılar okumak isterseniz ziyaret edebilirsiniz:

https://www.rujvoje.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM