Moccamaster Filtre Kahve Makinesi İncelemesi: KBG Modellerine Genel Bakış
Abone Ol 

Moccamaster Filtre Kahve Makinesi İncelemesi: KBG Modellerine Genel Bakış

Filtre kahve makinesi artık herkesin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Evde veya ofiste mutlaka bir kahve makinesine ihtiyaç duyuyoruz. İçinde bulunduğuuz çağda, insanlar kendi kahvelerini evde veya ofiste yapmayı çok seviyorlar. Evinizde de sanki bir kahve dükkanındaymışsınız gibi kaliteli bir kahve içmenin zevki gerçekten çok başka.

Bir filtre kahve makinesi alırken kalite, kapasite ve performansı göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ayrıca satın alan müşterilerin yorumlarını da sürekli kontrol ve analiz etmek çok önemli. Müşterileri düşünürsek, bunlardan birisi de benim. Favori olarak seçtiğim Moccamaster filtre kahve makinesini satın aldım ve inceleme sonuçlarımı sizlere aktarmaya geldim.

Bu yazımızda, ihtiyacınızı karşılayan en iyi filtre kahve makinesine sahip olmanız için tüm bilgilerimi ve araştırmalarımı ortaya koyduğum Moccamaster KBG modelinden bahsedeceğim. O halde lafı daha fazla uzatmadan Moccamaster KBG modelini incelemeye başlayalım.

Ürün hakkında konuşmadan önce piyasada iyi bir üne sahip olan markaya odaklanmalıyız. Çünkü güvenilir ve yüksek kaliteli bir kahve makinesine ihtiyacımız var.

Bu nedenle Technivorm Moccamaster’ın ürün kalitesini her geçen gün artıran ve kullanıcı dostu bir marka olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Moccamaster Filtre Kahve Makinesi

Technivorm üreticileri, piyasadaki en yüksek kaliteli parçalarla yapılan kahve demleme makineleri ve öğütücüler sağlıyor. Aynı zamanda Technivorm, itibarını piyasada da mümkün olduğunda iyi hale getirmeye çalışıyor.

Güvenilirlik, uzun ömürlü, enerji açısından verimli ve geri dönüştürülebilir ürünlere odaklanıyorlar. Yani herhangi bir kafa karışıklığı yaşamadan Moccamaster filtre kahve makinesi satın alabilirsiniz.

Moccamaster KBG’yi favorimiz olarak seçtiğimizden, öncelikle neyle geldiklerini anlayabilmek için ayrı olarak inceledim. Tasarımı hakkında konuşulacak en ilginç şeylerden birisi. Bakalım bu kahve makinesi nasıl görünüyor?

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Makinenin tasarımı hakkında konuşmaya gelince, ev ve ofis için mükemmel ötesi olduğunu söyleyebilirim. Modern mutfaklara kolayca uyum sağlayan Moccamaster için sorulması gereken en önemli sorulardan birisi bence şu olmalı: Ne kadar büyük?

Technivor Moccamaster KBG modelleri 6,5 x 12,8 x 14 inç boyutlarında. Bu aleti favori ürünüm yapmamın sebebi ise kolayca yerinden hareket ettirebilmek ve elbette mükemmel kahve demlemesi.

Technivorm bu makineyi evinize uyacak şekilde tasarlamış ve aynı zamanda hem ofis hem de ev tipi bir kahve makinesi olarak kullanılabiliyor. Tüm bunlarla birlikte 21 farklı renk modeline de sahip. En sevdiğiniz rengi seçin ve güzelliğin keyfini çıkarın.

Yapı kalitesi veya ne kadar sürdürülebilir olduğuna da bir bakalım. Technivorm’a güven duymamın bir nedeni de uzun ömürlü ve kaliteli ürünler üretme konusunda gerçekten başarılı olması.

Daha önce de bahsettiğim gibi, Technivorm Moccamaster KBG, kalitesini garanti eden piyasadaki en yüksek malzemelerden yapılmıştır. Makine plastikten yapılmış olsa da inanılmaz derecede sağlam. Bu arada makinenin tamamı elbette plastikten değil. Sürahisi cam ve makinenin kendisi paslanmaz çelikten yapılmıştır. Sadece su haznesi ve demleme sepeti plastik.

Bu arada ürünlerinde 5 yıl garanti bulunuyor ve 2 yıl boyunca hiçbir parçasına zarar vermeden çok iyi performans sergiliyor. Bu arada 2 yıl dediğim için korkmayın, ben biraz sakar olduğum için öyle diyorum. Yoksa inanın çok sağlam makine.

Moccamaster Özellikleri

Technivorm Moccamaster, piyasada öne çıkmasını sağlayan pek çok harika özelliklere sahiptir.

Çalıştırması ve kullanması oldukça kolay bir makine arıyorsanız, Technivorm bunu kolaylaştırmaya yardımcı olan tüm harika özellikleri içerir.

O zaman öyleyse Moccamaster kahve makinesinin özelliklerine şöyle bir göz atalım.

Moccamaster Cam Sürahili Kahve Makinesi

Bu model bir cam sürahi takılı olarak gelir, hatta gerekirse Amazon üzerinden kendinize ekstra cam sürahi alabilirsiniz. Sürahi tamamen birinci sınıf görünüyor ve aynı zamanda tam olarak makineye yakışmış.

Otomatik Damlama Durdurucu Demleme Sepeti

Bu kahve makinesine dahil olan bir şey daha! Otomatik damlamayı durduran demleme sepeti muhteşem bir olay. Sürahi çekildiği gibi kahve akışı durur. İnanılmaz güzel değil mi?

6 Dakika Demleme Süresi

Technivorm Moccamaster KBG’nin en iyi özelliklerinden birisi de 40 ons kahveyi sadece 6 dakikada demleyebilmek olabilir. Yani birden fazla kahve yapacaksanız, bunu çok düzgün bir şekilde yapmanızı sağlar.

Moccamaster Su Deposu

40 ons su tutabilen benzersiz bir su deposuna sahip. Hatta demlerken bile su koyabilirsiniz. Su haznesi ve sepeti arasında suyu kendi içinden sağlayan püskürtücü bulunuyor.

Moccamaster Sıcak Plaka Anahtarı

Technivorm Moccamaster, iki düğmeye sahiptir ve benzersiz bir ocak sistemi bulunuyor. Soldaki düğme, gücü kontrol etmek içindir ve demledikten sonra kapatmayabilirsiniz. Çünkü 100 dakika sonra zaten otomatik olarak kapanacak. Ah canım benim, akıllı alet!

Ve sağ taraftaki düğme ise, sıcak plakayı kontrol etmek içindir. Kahveyi 180 185 ° F ila 175 ° F arasında tutabilmenizi sağlıyor.

Değiştirilebilir Parçalar

Technivorm Moccamaster KBG filtre kahve makinesinin ana gerçeği, makinenin en iyi parçalara sahip olmasıdır. Su haznesi, cam sürahi, demleme sepeti ve sıcak plaka gibi tüm parçalar değiştirilebilir parçalardır.

Böylelikle, herhangi bir parça için boşa zaman harcamadan, parçanın yenisini alarak değişimi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar. Yani her yıl yenisini almanıza gerek kalmıyor.

Moccamaster Kılavuzu

Söylememiz gereken bir şey daha var ki, makineyi içeren kılavuz oldukça kolay okunuyor. Kılavuz, Moccamaster KBG ürününü doğru şekilde çalıştırmak için net talimatlar içeriyor.

Hava Sıcaklığı

Bu makine, sıcaklık için en iyisi filtre kahve makinesi olabilir. İnsanlar gerektiği kadar doğru sıcaklıkta kahve yapabilen bir kahve makinesi arıyor. Ancak bu aynı zamanda suyu doğru sıcaklıkta da ısıtabilmeli. İşte bu makine tam olarak bunu en iyi şekilde yapıyor! Evet evet, aradığınız mükemmel filtre kahve makinesi.

Bu nedenle, kesin sıcaklık sağlayıp sağlamayacağı konusunda kafanızın karışmasına gerek yok. Sıcaklıktan bahsetmemizin sebebi ise, satın alma söz konusu olduğunda sıcaklığın en önemli konulardan birisi olması gerektiğini bilmenizi istiyorum.

Ayrıca bildiğiniz üzere sıcaklık, kahveyi aromalı ve lezzetli yapar. Yani doğru sıcaklık ve su oranı çok önemli.

Bu Kadar Para Vermeye Değer Mi?

Evet, farkındayız. Moccamaster gerçekten pahalı görünen bir ürün fakat söylemek isterim ki, bu filtre kahve makinesi hem ev hem de ofis için en iyisi. Bunun arkasındaki neden ise, makine paradan tasarruf etmeye ve zamandan tasarruf etmeye yardımcı oluyor.

Bu makine ile birlikte gelen bileşenler, dilediğiniz gibi kullanabilmeniz ve aynı parçaları istediğiniz zaman yenisiyle değiştirebilmeniz için tasarlanmıştır. Aynı zamanda inanın tüm parçaları çok dayanıklı.

Yani bu makine eğer tekrar tekrar para harcamamanıza yardımcı oluyorsa, gerçekten buna değer. Genel olarak, makinenin tamamı iyi bir üne, kaliteye ve üretkenliği sağlamak için kanıtlanmış kullanımlara sahiptir.

Artıları

Bu makinenin kullanım sırasında bulunabilecek birçok avantajı var. Ancak aşağıda en dikkat çekenlerini sıraladık.

 • Değiştirilebilir parçalar
 • Üstün tasarım
 • Kullanımı kolay
 • Mükemmel derecede iyi kahve sunar
 • Hassas sıcaklık kontrolü (En iyisi)
 • 40 ons kahveyi sadece 4-6 dakikada demler
 • Kolay temizlenir

Eksileri

Elbette dezavantajları var ama bakalım neymişler.

 • Cam sürahiyi farkında olmadan kırabilirsiniz
 • Biraz pahalı bir ürün
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM