Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

En etkili amca sözleri
Abone Ol 

En etkili amca sözleri

Amcaya güzel sözler söyleyerek ona verdiğiniz değeri gösterebilir, ‘amca baba yarısıdır.’ Sözünü gerçekten hissettirebilirsiniz. Belki siz ‘ben amcamı en son ne zaman gördüğümü bile hatırlamıyorum, neden amcama güzel sözler söyleyeyim ki?’ diyenlerdensiniz. Fakat araya mesafeler girdiyse, yeğen olarak önce sizin adım atmanız gerek diye düşünüyoruz. Tabii ki bazı amcalar gerçekten hiç arayıp sormuyor. Daha da […]

Amcaya güzel sözler söyleyerek ona verdiğiniz değeri gösterebilir, ‘amca baba yarısıdır.’ Sözünü gerçekten hissettirebilirsiniz. Belki siz ‘ben amcamı en son ne zaman gördüğümü bile hatırlamıyorum, neden amcama güzel sözler söyleyeyim ki?’ diyenlerdensiniz.

Fakat araya mesafeler girdiyse, yeğen olarak önce sizin adım atmanız gerek diye düşünüyoruz. Tabii ki bazı amcalar gerçekten hiç arayıp sormuyor. Daha da kötüsü kendi kardeşinin ve onun çocuklarının kuyusunu kazıyor.

Amcaya duygusal sözler hazırlarken bu tür amcaları kastetmedik elbette. Babanız kadar olmasa bile sizi koruyup kollamaya çalışan, hatıralarınızda özel bir yeri olan amcalarınızı güzel sözlerle mutlu etmek zor olmamalı.

Amcaya Söylenebilecek Güzel Sözler

Bazıları için amca, sadece bayramlarda yüzünü görüp zorla elini öptüğü uzak bir akraba… Bazıları için çocukluğunda oyunlar oynayıp neşeli vakitler geçirdiği, büyüyünce de onu yalnız bırakmayan bir arkadaş…

Sizin amcanız hangi kategoriye giriyor bilmiyoruz ama, şundan eminiz ki pek samimi olmasanız bile güzel sözlerle arayı düzeltebilirsiniz.

Amca sözleri yeğen-amca bağınızı güçlendirecek ve birbirinize kenetlenmeniz gerektiğini hatırlatacak. Amcanızla ayda yılda bir görüşüyor olsanız bile, söylediğiniz güzel sözler onun hafızasında yer edinecek. Sizi her hatırladığında yüzünde bir gülümseme oluşacak.

Tabii amcaya güzel sözler söylerken yengenizi de unutmayın, yoksa kıskanır! Şaka bir tarafa, umarız bu listede yer alan sözler aranızdaki ilişkiyi canlı tutmanıza yardım eder. ‘Durduk yere güzel söz söylesem olmaz, tuhaf karşılanır.’ Diyorsanız özel günleri fırsat bilerek amcanızı sevindirebilirsiniz. Amcaya doğum günü mesajları bunun için var!

Amcaya Şiir-Amca Şiirleri

Çok özel bir yeri, var kalbimde amcamın,

Ayağına batsın istemem, ne bir kıymık ne camın, 😂

Biz yakın iki dostuz, var mı böyle amca-yeğen?

Amcam sanki bir güldür, bahçelerde fesleğen. 😂

‘Bu ne be amcam benimle dalga geçer!’ diye düşünmeyin. İşte size amcanızı güldürmek için komik bir şiir! Şimdi biraz tempoyu yavaşlatıyoruz ve amcaya duygu dolu sözler ile devam ediyoruz:

Amcaya Özel Sözler

· Amca, can yoldaşıdır.

· Adam nasıl olur? Deseler bir sürü vasıf sayabiliriz: Centilmen, dürüst, güvenilir, nazik… Ama ben sadece üç kelime söylerim: Benim amcam gibi…

· Beni kendi çocuklarından ayırmayan kıymetli amcam sana minnettarım. Sen benim örnek aldığım ilk kişilerden birisin, hayatıma yön veren bir pusulasın.

· Canım amcam iyi ki doğdun. Ailemiz bir gökyüzü ise, en parlak yıldızlarından biri sensin, iyi ki varsın.

· Amca dediğin, kavurucu yaz gününde buz gibi bir limonata serinliğiyle ferahlatır insanın yüreğini.

· Mutlulukların ayakkabı numaran gibi büyük olsun amca. 😂

· Hayat, davranışlarımızla suladığımız ve yaptıklarımıza göre meyve veren bir ağaç. Bu ağaçta tutunduğum, kırılmaz dalımsın amca.

· Seninle aynı soyadını taşımaktan gurur duyuyorum amca. Sen küçükken benim kahramanımdın, şimdi kılavuzumsun. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Hep bizimle kal.

· Yağmur misali saf, kar misali berrak, güneş gibi sıcak bir ömrün olması dileğiyle, nice yaşlara amcacığım.

Bu içerik www.buuub.com  sitesi için hazırlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM