Hollywood, Avrupa ve Hint Film Kültürleri
 • Facebook
 • Twitter
 • 8 Aralık 2020
 • 2
 • 368
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -
Abone Ol 

Hollywood, Avrupa ve Hint Film Kültürleri

Film izlemek, pek çok kişi için oldukça keyifli bir aktivitedir. Film izleme kültürü olan kişiler için bu durum adeta bir temel ihtiyaç gibi bir şeydir. Her filmin yapıldığı kültüre özgü taşıdığı değerler bulunuyor. Elbette bu durum filmlerde o ülkenin kültürünün tamamen ağırlıkta olduğu anlamına gelmiyor. Dünya üzerinde hemen hemen her ülkenin belli bir film oluşturma kültürü bulunuyor. Ancak bazı ülkelerde filmler kültürel etkilerden daha çok etkilenirken bazı ülkelerde daha az etkileyebiliyor. Tabı ki bu durum ülkeden ülkeye değişkenlik gösteriyor. Ancak o ülkenin sinemasını doğrudan etkileme özelliğine sahiptir.

Avrupa Filmleri

Dünya film sektöründe belli başlı film kültürleri bulunuyor. Bunlardan biri de Avrupa filmleridir. Genel olarak Batılı film teknikleri kullanılarak hazırlanan bu film kültüründe görsel şovlardan ziyade sade görseller arka planda kullanılıyor. Avrupa filmi denildiğinde Avrupa ülkelerinde yer alan tüm filmleri rahatlıkla baz alabilirsiniz. Oldukça sade bir görsele sahip filmler pek çok kişinin vazgeçilmezidir.

Avrupa Filmlerindeki Konular

Her filmin belli bir konusu yani teması bulunuyor. Zaten filmlerde tüm bu konular etrafında şekillenir. Avrupa filmlerinde konular daha çok macera ve bilim kurgu odaklı oluyor.

Hollywood Filmleri

Hollywood film sektörünün adeta temel yapıtaşını oluşturuyor. Amerikan sineması olarak bilinen bu sinema anlayışı genç ve yaşlı fark etmeden pek çok kişiyi ekrana kilitliyor. Film ve sinema denildiğinde akla ilk gelen sektör hiç şüphe yok ki Hollywood olur.

Hollywood Filmlerinde Tema

Hollywood filmlerinde tek bir temadan bahsetmek pekte doğru olmayabilir. Amerikan sineması tüm dünyaya yayıldığı ve etkilediği için daha çok ilgi çekici konuları temel alıyor. Genellikle aksiyon, macera ve bilimkurgu temaları baz alınarak filmler yapılıyor.

Amerikan Sinemasında Görsellik

Görsel temaların ve işlerin en çok bulunduğu sinema sektörü olduğu için bu filmlerde görselliğe son derece fazla önem veriliyor. 1080p film izle hatta 4K izlenen bir Hollywood filmi eşsiz keyif verebilir.

Kore Sineması

Son yıllarda oldukça fazla kişinin en sevdiği işlere imza atmayı başaran Kore sineması Uzakdoğunun yıldızı olmayı başarıyor. Senaryo ve görsel efektler olarak oldukça farklı işleri izleyiciyle buluşturan bu sinema sektörü hem modern hem de gelenekseli yakalamayı çok iyi başarıyor.

Bollywood Film Sektörü

Dünya da eşine az rastlanılan bir film izlemek isterseniz Bollywood sizin için doğru bir tercih olabilir. Bu filmlerde kültür, müzik ve dansı bir arada buluyorsunuz. Ancak filmlerde verilen mesajın izleyiciye geçmesi sayesinde Bollywood şu anda oldukça önemli bir yere sahiptir. Hint filmi izle çoğu Bollywoodseverler tarafından sıklıkla söylenen bir cümledir. Bazı izleyiciler Hint filmlerini çok eğlenceli bulurken bazı izleyiciler de Hint filmlerinin abartılı sahnelere sahip olduğunu düşünür.

Bollywood Filmi Temaları

Bu film sektöründe temel temalar aşk, sevgi, nefret, aksiyon, dans ve öğreticiliktir. Bu temalar adeta Bollywood filmlerinde harman oluyor.

İran Filmleri

Film sektörüne yeni bir soluk getiren İran sineması sayesinde İran kültürüne ait pek çok şeyi şaşkınlıkla izleyebilirsiniz. Bu filmleri izlerken pek çok duygu geçişini bir arada yaşayabilirsiniz.

İskandinav Filmleri

Dünyanın en huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bu ülkelerde filmlerde oldukça ilgi çekici olabiliyor. İskandinav ülkelerinin eşsiz doğası ile oluşturulan bu filmleri mutlaka şans vermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Sıfır rsim. içerik ilgisi sini çekememişsiniz. Yazarlarınız kendilerini güncelleseler, seo içerik yazarlığı hakkında bilgi sahibi olsalar iyi olur 🙂

  • Merhaba Gamze hanım , bu yazı tanıtım yazısıdır.Ve tanıtımı yapılan site tarafından gönderilen bir içeriktir. Bünyemizde yazarlık yapan yazarlarımızın içeriklerini takip etmenizi ve keyifle okumanızı tavsiye ederiz. Seo dan ziyade içten samimi yazan yazarlarımız son derece iyi kalemşörlerdir. Seo dan ziyade insana dokunan içerikler üretmektedirler. Sevgilerimizle…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM