Hayalinizdeki Tasarımlar,  Üreticiden Evinize
Sezen Aksu Şarkıları
Abone Ol 

Sezen Aksu Şarkıları

Fatma Sezen Yıldırım, 13 Temmuz 1954’de Denizli’de dünyaya gelmiştir. Sahne adıyla Sezen Aksu olarak gönüllere taht kurmuş bir sanatçıdır. O müzik dünyasının nam-ı diğer Minik Serçe’sidir. Çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başlamıştır. Aynı zamanda söz yazarlığı yapmakta ve birçok şarkısını ünlü şarkıcılarla paylaşmaktadır. Selanik Göçmeni bir baba ile Rizeli bir annenin çocuğudur. Küçük yaşlarda İzmir’e taşınan Minik Serçe, üniversite öğrenimini de burada tamamlamıştır. İzmir Kız Lisesi’nden mezun olup, Ege Üniversite’si Ziraat Fakültesi’ne kaydolmuştur. Daha sonları (2008 yılında) Deniz Yıldızı adlı çıkardığı albümünde İzmir Kızları adlı şarkıya yer verecektir.

İstanbul’a ilk gelişi ise 1947 plak yapmak için olmuştur. İlk şarkısı ve ilk 45’liği olan ‘Haydi Şansım’ Sezen Seley adıyla müzik dünyasında yerini almıştır. Altın Ses yarışmasında altıncılığı elde eden Sezen Aksu’nın ilk şarkıları ‘Allahaısmarladık’, ‘Serçe’ ve ‘Sevgilerimle’’dir. 1991 yılında çıkardığı ‘Gülümse’ adlı albümle aynı taşıyan şarkısı günümüzde halen tazeliğini korumaya devam etmekte ve akıllarda yer etmektedir.

Sezen Aksu’nun 1984 yılında ‘Sen Ağlama’ adlı albümü 1 yıl daha uzun süre müzik piyasalarında üst sıralarda yerini korudu. 2005 ve 2006 yıllarında 32. ve 33. Altın Kelebek Ödülleri’nden ‘En İyi Pop Müziği Kadın Solist’ ödülünü almıştır. Sezen Aksu’nun aynı zamanda müzik dünyasına kazandırdığı isimler saymakla bitmez. Bunlar arasında Sertap Erener, Harun Kolçak, Işın Karaca, Yıldız Tilbe, Hande Yener, Suzan Kardeş gibi birçok önemli ve değerli isim yer almaktadır. İzmir Radyo’su Sanatçılar Derneği’nde yıllarca ders vererek kendi çizgisini oluşturmuştur. 2003 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı albümü ile 1.MÜ-YAP Ödülleri’nden Diamond Albüm ödülünü ve 2004 yılında Yaz Bitmeden adlı albümü ile de 2.MÜ-YAP Ödülleri’nden Diamond Albüm ödülünü almıştır. 2010 yıllarda ‘Öptüm’, ‘Biraz Pop Biraz Sezen’ ve ‘Demo’ adlı albümlerini çıkarmıştır. Bahsi geçen tüm albüm ve mp3 formatındaki şarkıları dinlemek ve indirmek için tek yapmanız gereken Sezen Aksu mp3 indir adresini ziyaret ederek indir butonuna tıklamak.
Kaynak: Mp3 indir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM