Şeyda Kukul
Şeyda Kukul
kukulseyda@gmail.com
Özlemek Güzel Şey
 • 13
 • 251
 • 30 Mart 2020 Pazartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  2 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Özlemişim… Özlemek…. Özlemek Güzel Şey

Sen de fark ettin mi ne çok şeyi özlediğimizi?

Evde kaldığımız bizim için çok uzun, insanlık için henüz kısa şu süre içinde fark ettim ki koşuşturmalardan arta kalan zamanlarımızda, nerdeyse yatmadan yatmaya girdiğimiz evimizin sıcaklığını çok özlemişim.

Biraz daha geç yatmayı, sabah hiç değilse cami hocasından az daha sonra kalkmayı özlemişim. Sabah yüzümü yıkadıktan sonra aynaya kendime gülümseyecek, gözlerimin içini görebilecek kadar uzun bakmayı, saçımla oynayıp yeni modeller denemeyi, yüzümü gözümü canlandırmak için boyanmamayı özlemişim.

Özlemişim… Özlemek…. Özlemek Güzel Şey

Aklıma gelir gelmez, bu sefer gerçekten sırf ‘Nasılsın?’ demek için birilerini aramayı, beni arayıp halimi hatırımı soranları sakin sakin dinlemeyi özlemişim.

Kahvaltı hazırlamayı, uzun kahvaltı sohbetleri eşliğinde çay içmeyi, çiçeklerimle baş başayken sade bir Türk kahvesini yudumlamayı özlemişim. Evimi gün ışığı varken görmeyi özlemişim.

Kitap okumayı, çiçekleri sulamayı, bazen de hiçbir şey yapmadan öylece kalmayı özlemişim.

Zorunlu da olsa evde kalmak iyi gelmedi mi sana da?

Evde kaldıkça yapabileceğim her şeyin tadını çıkartmak istiyorum ve çok da alışık olmadığım bu süreçte bir yandan evden çalışıp diğer yandan evin düzeniyle uğraşırken özlediklerim de çok.

Planlı programlı saatlerimi, çocuklarla sabah sohbetlerimizi, koridorlarda sarılmalarımızı, bahçede ip atlamalarımızı, gözlerimizin içine bakıp konuşmalarımızı özledim. Birileri onları can kulağıyla dinlerken aldıkları hazzı seyretmeyi özledim.

Yatmadan önce ‘Dur şunu da bir okuyayım.’ deyip kitabın en güzel yerinde uykuya dalmayı, sabah alarmı en az üç kez azarlayıp, ‘Hoca niye benden sonra kalkıyor?’ diye kendi kendime söylenmeyi özledim…

Sıkışık zamanlarda işleri yetiştirmeye çalışmayı, yetiştiremeyip uykusuz kalmayı özledim.

Pazartesi sendromunu, cuma günlerinin neşesini, tatilleri iple çekmeyi özledim.

Cumartesileri kızım provadayken diğer tiyatrocuların anneleriyle yaptığımız küçük çılgın kaçamakları özledim.

Bahariyenin kedili köpekli dükkanlarını, hayvan sever esnafını özledim.

Doğa yürüyüşlerimi, baharı karşılamayı, çiçekleri böcekleri fotoğraflamayı özledim.

Tango derslerini ve hocalarımı özledim, yüz yüze Fransızca derslerimi de…

Özgürlüklerimi çok özledim.

Bir de O’nu…

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. En değerli hazinemiz vakitken bir zamanlar şimdi özgürlüğümüz olduğunu anladık iliklere kadar. Kalemine bereket güzel hocam?

 2. Sevgili Şeyda hocam yazmaya devam etmenize çok mutlu oldum bu arada benim gibi bir çok kadının, annenin,insanın duygularına tercüman olduğunuz için teşekkürler. ❤?

 3. Çok güzel yazmışsın Şeydacım evde olmak güzel tabi ama umarım çok canımızı yakmadan bitsin bu günler

 4. Özlenilecek ne kadar çok şey varmış meğer. Kıymetini şimdi anlıyorum.. Çok güzel anlatmışsın tebrikler kalemine sağlık?

 5. Düşüncelerimize tercüman olmana sevindim güzel yürekli arkadaşım .İnanki bende aynı duygular içerisindeyim .Bizde sizleri çok özledik ,nefes alabildiğimiz sürece özlemeye devam .Sağlıklı güzel günlerde (umarım kısa zamanda kavuşmak üzere ,??

 6. Aynen bir çok kişi güzel lezzetli yemek yapmayı çocuklarıyla vakit geçirmeyi hayatın telaşından kurtulmayı özlediğini fark etti. Yemek yapmayı öğrendi daha çok kitap okudu kendini belli konularda geliştirdi. Teşekkürler hocam güzel bir yazı olmuş 🙂

 7. Şeydacım,
  Hergünkü rütin yaşantımızı, sevdiğimiz ve pek sevmediğimiz şeyleri, söylediğimiz dile getiremediğimiz şeylerin şimdi daha iyi farkına vardım. Teşekkürler ??

 8. Ana sayfada dolaşıp daha önce paylaşılan ama okumadığımız yazılara göz atarken bu şahane yazıyı okumak o kadar iyi geldi ki bize. Keşke daha önce okusaydık…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM