Şeyda Kukul
Şeyda Kukul
kukulseyda@gmail.com
Vampirinizle Tanışın
 • 7
 • 83
 • 10 Şubat 2020 Pazartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Vampirinizle Tanışın / Vampirinizi Tanıma Rehberi

Hayatımız boyunca her birimize bir ya da birkaç vampir musallat olur. ‘Ben hayatımda hiç vampir görmedim.’ dediğinizi duyar gibiyim. O kadar da emin olmayın. Hepimizin bir veya birden fazla vampiri var.
Bahsettiğim ağzının iki kenarında sivri dişleri olan, yakaları dik kaldırılmış siyah peleriniyle karanlık sokaklarda dolaşan, kan emen film uydurması vampirler değil. Üstelik illa şatoda ya da kocaman evlerde de yaşamıyorlar. Evimizde, iş yerimizde, okulda, markette, otobüste, vapurda her an her yerde, yanı başımızda olabilirler. Vampirinizle Tanışın …Fiziksel olarak ayırt edici bir özellikleri olmadığı ve farklı boy ve kiloda olduklarından hemen tanıyamayabiliriz vampirleri.

Biraz dikkatli olursak bize söz, bakış ve davranışlarıyla kendilerini belli ederler. Bu vampirler psişik vampirlerdir. Kanımızı değil, enerjimizi emerler. Sürekli ya da zaman zaman bizi ısırırlar. Tabii ki dişleriyle değil. Sözleri, bakışları, davranışlarıyla enerjimizi düşürerek yaparlar bunu. Emin olun diş ısırığından daha çok can acıtır, içimizi daraltır, günümüzü mahveder ve psikolojik olarak bizi çökertebilirler.

Psişik Vampirinizle Tanıştırayım

Aslında onunla çoktan tanıştınız. Sadece tam olarak ne yaptığını ve nasıl yaptığını bilmiyorsunuz. Yani ısırıldığınızı fark etmiyorsunuz. Hani geçen hafta sonu arkadaşlarınızla buluşmuştunuz. Giyinip kuşanmış, hafif makyajınızı yapmış, en sevdiğiniz parfümünüzü sıkmıştınız. Laf lafı açmış, havadan sudan, eşten dosttan bahsetmiştiniz de bir arkadaşınız sürekli karşınızda sizi süzüp durmuştu. İçinizden neden bu kadar dikkatli baktığını anlamaya, üzerinizde tuhaf bir şey mi var acaba diye düşünmeye başlamıştınız. Bir ara elinizi nerenize koyacağınızı bilememiştiniz. Çaktırmadan oranızı buranızı düzeltmiş, hatta bir ara kalkıp bir aynaya bakarak üzerinize çeki düzen verme gereği duymuştunuz. Bir tuhaflık görememiş ama gün boyu süzülmüş olmanın verdiği rahatsızlıkla boğuşmuştunuz. Döndüğünüzde arkadaşınızın gayet mutlu olduğunu fark etmiştiniz. Isırıldığınızı anlayamamıştınız.

Şehirler arası yolculuğa otobüsle gitmeye karar vermiştiniz. Yalnız seyahat ediyordunuz. En heyecanlı yerinde kaldığınız kitabınızı yol boyunca okuyup bitirmeyi hayal etmiştiniz. Yanınıza tanımadığınız bir yolcu oturmuştu. Tabii ki medeni bir insan olduğunuz için bir iki saat yan yana oturup, arada istemeden de olsa ten teması kuracağınız kişiden selamınızı esirgememiş, hafif gülümseyip kitabınıza dönmüştünüz. Ama o yolcu uzun süredir gülen bir yüze mi hasretti bilinmez, birden size kanı kaynamış, başlamıştı anlatmaya…

Kitabı otobüste okuyup bitirmek şöyle dursun, indiğinizde hala yanınızdaki yolcunun eşinin işine, çocuklarının okuluna, eltisinin bileziklerine, kayınbiraderinin memleketteki arsasına, gelininin getirdiği nişan bohçasına kafa yoruyordunuz. Siz bunlarla boğuşurken çoktan gideceği yere varan yolcu tüm sıkıntılarını yan koltuğa kusmanın verdiği ferahlıkla çayını içiyordu. Alın bir ısırık daha.

Bazen sizi ısıran vampir çok yakınınızda da olabilir. Sürekli onların istediği kıvama gelemediğinizden bahseden aile bireyleri, her telefonda onu aramadığınız için sitem eden ve kendisi de sizi aramadığı için görüşemediğiniz gerçeğini algılayamayan bir arkadaşınız, sürekli kendisi olmazsa işyerinin batacağından bahseden iş arkadaşınız, her hatırını sorduğunuzda neresinin ağrıdığını anlatan, görsellerle de bunu destekleyen komşu teyzeniz, ya da sizi başka biri yapmak için hatırı sayılır bir çaba sarf eden sevgiliniz sizin vampiriniz olabilir.

Geçici Vampirlerimiz


Psişik vampirler gün içinde karşılaştığımız, hiç tanımadığımız kişiler de olabilir. Onlara geçici vampirler diyebiliriz. Mağazada kıyafet denemek istediğinizde size olduğunuzdan bir beden büyüğünü tavsiye eden satış elemanı da, markette nakit ödeme yaptığınızda beş kuruşu küçümsediği için paranızın üstünü vermeyen kasiyer de, kısa mesafe gittiğiniz için söylenen taksi şoförü de, siz inemeden otobüsün kapısını kapatan otobüs şoförü de, metroda anlamsız koltuk düzeninden dolayı karşılıklı oturmak zorunda kaldığınız, başınızı her kaldırdığınızda gözünü size dikmiş olduğunu fark ettiğiniz adam da, yolda tam sizin yanınızdan geçerken yere tüküren delikanlı da geçici psişik vampirlerdir. Hepsinin sizi sinirden köpürtme kapasitesi vardır. Enerjinizi anlık olarak düşürürler.

Vampir Kaçırma Yöntemleri


Geçici vampirlerden kurtulmak kolay. Bir daha o mağazaya gitmeyin, o marketten alışveriş yapmayın, metro uzun, kalkıp başka vagona geçin. Hayatınız boyunca belki de bir daha karşılaşmayacağınız bu kişileri önemsememek, gününüzü mahvetmelerine izin vermemek ısırıkları çabuk iyileştirebilir. Gün boyu onları düşünerek yaranızı kanırtmayın, çok da şey etmeyin derim. Unutun gitsin.
Ne yazık ki hayatımızda önemli yeri olan vampirleri geçici vampirler gibi öyle hemen hayatımızdan çıkaramıyoruz. Neyse ki onlarla başa çıkabiliriz.

Mümkün olduğu kadar az görüşmek, enerjimizi düşürmeye başladıkları an görüşmeyi kısaltmak, söylediklerinden ve yaptıklarından hoşlanmadığımızı belirterek ısırılmaktan kurtulmak mümkün. Alın çayınızı, kahvenizi elinize ve onların yaptıklarını, söylediklerini silin kafanızdan. Başkasının söylediği hiçbir şey sizi gerçekten bağlamaz. Enerji emen psişik vampirlerin üzerimizde bıraktıkları negatif enerjiyi suyun gücünden yararlanarak azaltabiliriz. Onlarla görüştükten hemen sonra ılık bir duş almak hem temiz hem rahat bir yol.

Yazıyı okurken kimlerin size musallat olduğunu, en azılı vampirinizin kim olduğunu ve sizi nasıl ısırdığını bulmaya çalıştığınızı biliyorum. Hatta bazılarınız sıralama bile yaptınız vampirleriniz arasında. Fark ettiyseniz anlattığım vampirler sizin benim gibi birer insan. Hani diyorum siz de kime musallat olduğunuzu bir düşünmeye başlasanız da son verseniz şu enerji emme işine…Artık Vampirinizle Tanışın

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Ahhh ahhh;çok var gerçekten bu vampirlerden .Gelin hepbirlikte ateş yakıp dans edelim .vampirler çıksın hayatımızdan 👍

 2. Ne kadar güzel bir yazı olmuş bu. Ben Supernatural’i izliyorum şu sıra vampir deyince öyle bir şey zannettim fantastik bir konudur diye düşündüm amma velakin bu daha da önemli. Çok haklısınız bunlar hayatın her yerinde var ve sarımsak falan da kar etmiyor kendilerine. Güzel tavsiyeler bunları uygulayacağım kesinlikle. Teşekkürler bu keyifli yazı için.

 3. Pozitif enerjimizi tuketenlerden yeterince nasibini alan biri olarak hislerimize tercüman olduğunuz için teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM