Hayalinizdeki Tasarımlar, Üreticiden Evinize
Yeliz&Yeşim KOÇ
Yeliz&Yeşim KOÇ
yelzyesm@gmail.com
Kafkaokur
 • 2
 • 544
 • 07 Ocak 2020 Salı
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  2 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Ben edebiyattan ibaretim

            Bugün sizleri uzun zamandır takip ettiğimiz KAFKAOKUR dergisi ile tanıştırmak için geldik. Belki de bazıları derginin bizim gibi müptelasıdır fakat hala tanışmamış olanlar için kendilerini yazımızı okumaya davet ediyoruz.

KAFKAOKUR fikir, sanat ve edebiyat dergisidir.

Bizim dergi ile ilk tanışmamış sosyal medyada gördüğümüz bir çizim ile olmuştu. Hala da KAFKAOKUR dergisinin çizimlerine hayranızdır. Dergide yazılar ve çizimler haricinde hayran olduğumuz bir diğer detay ise ayraçlarıdır.

Şimdi de biraz dergilerin içeriklerinden bahsedelim…

KAFKAOKUR 5. yılında Agatha Christie ile okuyucularını buluşturmuştur. Agatha Christie hayatını okurken bilinmeyen yönlerini öğrenmiş ve kitaplarının konusunu daha yakından inceleme fırsatı yakalamıştık. Yazarın kitaplarını okuyanlar şu an kendilerini daha şanslı hissediyorlardır zira biz kendilerini dergi ile tanıma fırsatı yakalamıştık.

KAFKAOKUR dergisinden birkaç alıntı;

“Bazen insanın son sandığı şey aslında başlangıçtır.”

“Nasıl seveceğini bilmeden sevmek sevdiğimiz kişiyi yaralar.”

KAFKAOKUR dergisinde en sevdiğimiz bir diğer detay ise tarihlere çok önem vermeleri. Kasım sayısında Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere tekrardan anlatmaları bizce bunun en güzel ve değerli örneklerindendir.

“Efendiler, bilirsiniz ki, hayat demek mücadele ve müsademe demektir. Hayatta başarı kazanmak, mutlaka mücadelede başarı kazanmaya bağlıdır. Bu da maddi ve manevi güç ve kudrete dayanır bir husustur.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1.sayısında Mustafa Kemal Atatürk’ü denemelerde, öykülerde, makalelerde ve incelemelerde yeniden tanıyacaksınız. Ayrıca bu sayısında Mustafa Kemal Atatürk’ün Zübeyde Hanım’a yazdığı mektupta yer almaktadır.

KAFKAOKUR dergisinin bir diğer sayısı ise Stephen King.

“Korku doğurgandır, çocuğu da öfkedir ve öfke intikam ister.”

Stephen King okuyucusu iseniz bu sayı tam sizlik. Şiirleri, anlatıları, öyküleri okurken dergiye hayran kalabilirsiniz. Stephen King kitaplarını okurken nasıl heyecanlanıyorsanız bu dergideki film incelemelerini okurken de aynı heyecanı hissedeceksiniz.

KAFKAOKUR dergisinin son sayısı ise bizim hayran olduğumuz Sezen Aksu.

“O zaman şarkı söylemek lazım…”

Sezen Aksu sayısında Sezen Aksu’nun hayatının bilinmeyen yönlerini okurken şaşıracak bir o kadar da yeniden hayran kalacaksınız. Peki Sezen Aksu’nun hangi şarkıların söz ve müziğini yazdığını biliyor muydunuz? Cevabınız hayır ise dergiyi hemen almalısınız.

Şimdiden keyifli okumalar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. “Bazen son sandıklarımız,baslangictir” duymak istediğim cümleyi şu anda okumak beni coşturdu.Varolun arkadaşlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM