Hayalinizdeki Tasarımlar, Üreticiden Evinize
Hamilelik Döneminde Uykunun Önemi
 • Facebook
 • Twitter
 • 17 Ocak 2020
 • 3
 • 705
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -
Abone Ol 

Hamilelik Döneminde Uykunun Önemi

Ulutaş Nakliye: Nakliye ve Eşya Taşıma Şirketi

Bir bireyin başına gelen en önemli olaylarından bir tanesi olan hamilelik dönemi aile hayatında birçok şeyi değiştirmektedir. Özellikle anne adayları için oldukça önemli olan bu süreçte anne vücudu birçok değişime uğramaktadır. Hamileliğin başından itibaren hatta sonrası olan lohusa döneminde de birçok planlanması gereken ve değiştirilmesi gereken durum bulunmaktadır.

Planlanması gereken ve anne adayları için en önemli konulardan bir tanesi ise giyim konusu. Hamile Giyim konusu anne adayları için oldukça önemlidir. Neler giyileceği özellikle annenin nasıl kendisini hissedeceği açısından oldukça önemlidir. Bu giyim konusu uykuyu da etkilemektedir. Anne adayları bu dönemde hem rahat hem de güzel hissetmek isterler. Birçok hormonal değişim yaşayan anne adayları için görünüşleri oldukça önemlidir. Bu hamileliğe özel giyim ürünleri ise annelere oldukça yarar göstermektedir.

Hamilelikte en önemli konulardan biri ise uykudur. Anne adayının kaliteli ve rahat uyuması bebeğin gelişimi için oldukça önemli olduğu gibi annenin kendisinin sağlığı için de oldukça önemlidir. Anne karnında beslenen bebek için anne adayının da sağlıklı olması bu dönemde fazlasıyla önem arz etmektedir. Rahat ve sağlıklı bir uyku anne adaylarının sağlıklı olmasında gerekli bir durum olup aksi halde bebeğe zarar verebilmektedir. Anne adayları uykuları sırasında rahat olmak isterler. Bu sırada Hamile Pijama ürünlerinden faydalanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Özellikle bu ürünlerin kıvrılmıyor oluşu ve terletmiyor oluşu anne adayını fazlasıyla rahat ettirir. Rahat uyku çekmesini de sağlar. Ayrıca bu ürünleri giymesi ve çıkarması da oldukça kolaydır. Uyku sadece hamilelik döneminde değil hamilelik dönemi sonrası olan lohusa döneminde de büyük bir önem taşımaktadır. Lohusa döneminde de annelerin tercih edebileceği Lohusa Pijama ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde anne adayları lohusalık dönemini de kolaylıkla geçirebilmektedirler.

Özellikle bu dönemde birçok değişim yaşayan anne adayları için rahatlık fazlasıyla önemlidir. Emzirmesi de gereken anneler rahat bir şekilde uyuyabilmektedirler. Bu pijamalar sahip olduğu emzirme haznesiyle de anne adaylarını rahat ettirmektedir. Üstünü çıkartıp giyme konusunda da rahat etmektedirler. Ayrıca gelen misafir adaylarına karşı da şık olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Hamilelik döneminde uyku hem annenin hem de bebeğin fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığı için kesinlikle çok çok önemli. Zaten ilk trimester hızlı hormonal değişimlerden kaynaklı olarak sıklıkla uyku ve dinlenme ihtiyacı doğuruyor. Son aylara doğru ise yani anne karnının iyice büyümeye başladığı aylarda uykusuzluk problemi yaşanabiliyor. Bu dönemde, dediğiniz gibi özellikle rahat hamile kıyafetleri (özellikle hamile pijamaları) daha rahat ve kaliteli bir uyku için çok fayda sağlar.
  Değerli paylaşım için teşekkürler…

 2. Hamilelik döneminde uykunun önemi epeyce fazlaymış zaten hamileler sık sık kendiliğinden uyuya kalıyor sanırım vucüt istiyor .Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 3. Hamilelikte uyku ve dinlenme çok önemli. Uyku kalitesine etki eden kaliteli hamile pijaması ve yatağın önemi de büyük. Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ulutaş Nakliye: Nakliye ve Eşya Taşıma Şirketi
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM