Şeyda Kukul
Şeyda Kukul
kukulseyda@gmail.com
İyilik Peşinde Koş
 • 2
 • 383
 • 04 Kasım 2019 Pazartesi
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

İYİLİK YAP İYİLİK BUL İçten gelerek yapılan iyiliğin insan sağlığını olumlu etkilediğini, kalp damar sağlığına iyi geldiğini yüksek tansiyonu önlediğini, başkalarını mutlu etmenin kendi mutluluğumuzu artırdığını bilimsel araştırmalar kanıtladı. Diğer insanlarla onlara yaptığımız yardım aracılığıyla kurduğumuz sıcak bağ, kalbimizi ısıtır. Bizi ruhsal olarak rahatlatır, güven duygusunu güçlendirir. Mutluluk hormonu salgılamaya başladığımızda stres azalır. Özgürce, gönlümüzce yaptığımız iyilikler zorunlu ve gönülsüz yapılan işlerden farklı hissettirir. İyilik peşinde koş ve durma…

İYİLİK YAPMAK KİŞİNİN KENDİ İHTİYACIDIR

Günlük hayatımızda ufak tefek iyilikler yapmayı alışkanlık haline getirmek bizi daha dingin biri haline getirir. Çoğunlukla farkında olmasak da yaptığımız iyilikler ruh halimizde meydana getirdikleri olumlu değişikliklerle sonuçta bize hizmet eder. Iyilik bulaşıcıdır. Bir kere iyilik yapmaya başladığımızda aslında çevremizi de iyilik yapmaya davet ederiz. Bizim enerjimiz çevremizdekilerin enerjisini, onlarınki de bizim enerjimizi yükseltir.

İYİLİK PEŞİNDE KOŞUYORUZ

3 Kasım 2019 Pazar sabahı İstanbul Maratonunun 41.si koşuldu. İki kıtayı birleştiren köprü trafiğe kapatıldı. Asya’dan Avrupa’ya İyilik koştu. Boğazı yaya olarak geçmeyi hayal edenler, yıllardır her maratonda halk yürüyüşüne katılanlar, aylardır antrenman yapan profesyonel ve amatör koşucular bugünü iple çektiler. Maratonda, sayısı her yıl artan sivil toplum kuruluşları ve onları destekleyen gönüllü koşucuları sabahın ilk ışıklarıyla döküldüler yollara. Bir çoğunun amacı madalya almanın pek ötesindeydi. Onlar iyilik peşinde koştular Maraton aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşması için bağış kampanyaları düzenlediler. Eğitim ve sağlık için, kadınlar ve çocuklar için, doğa ve hayvanlar için koştular.

Bu yıl 13 binin üzerinde gönüllü koşucu vardı Maratonda. Koşu sırasında, yol boyunca rengarenk STK tişörtleriyle, bandolarıyla, müzisyenleriyle görsel bir şölen vardı Istanbul’da kilometreler süren. Koşanlara destek verenler de heyecan kattılar Maratona. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlara olumlu mesajlarıyla renk katanlar da cesaret verdiler koşuculara. Katılımcıların her birinin adımları çok kıymetliydi çünkü adına koştukları sivil toplum kuruluşlarının hedeflerini gerçekleştirecek bağışlar onların adımlarıyla çoğaldı.

Ve ‘İyilik Peşinde Koş -Adım Adım’ ile koşanların bağışçıları günün kahramanıydılar. Düzenlenen kampanyalara bağış yaparak koşunun amacına ulaşmasını sağlayan görünmez melekler onlardı.

HADİ BUGÜN KENDİMİZE BİR İYİLİK YAPALIM

‘Keşke ben de bu iyilik dolu organizasyonun bir parçası olsaydım.” diyorsanız, geç kalmadınız. Bağışlar 18 Kasım 2019‘a kadar devam ediyor. İstediğiniz STK‘yı bağışlarınızla hala destekleyebilirsiniz. İyilik yapmanın vereceği hazzı yaşamak sizin de hakkınız.

Hepimize iyilik dolu bir hafta diliyorum.

Bağış için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Sizi yakinen tanıyan birisi olarak yazılarınızı takip ediyorum ve söylemek isterimki yine muhteşem bir yazı çıkartmışsınız ellerinize sağlık. 4 kalp krizi geçirdim 11anjio oldum baypas oldum şeker hastasıyım ve bu yazdığınız yazı mutluluk kısmı benim gibi insanlar için çok çok önemli.Sizler gibi ender kalemler sayesinde farkındalık yaratabiliyoruz.Yazılarınizda kendimi buldum çok teşekkür ederim…Devamını bekliyoruz…Kaleminiz yazsın mürekkepiniz hiç kurumasın …Değerli hocam yüreğinize sağlık saygılar hürmetler sunarım.

  SERKAN BASAN

  • Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için Serkan Bey. Biraz ışık tutabildiysem ne mutlu bana.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM