Hayalinizdeki Tasarımlar, Üreticiden Evinize
KubraNur Sayan
KubraNur Sayan
kubranursayan@gmail.com
Selam Cadılar! Şaka Mı? Şeker Mi?
 • 4
 • 458
 • 27 Ekim 2019 Pazar
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

“Selam Cadılar Şaka Mı Şeker Mi ?”

Tüm dünya 31 ekim günü “cadılar bayramı”nı kutlayacak. Bizim ülkemizde bu bayram çok yaygın değil biliyorsunuz. Ancak bazı mekanlarda cadılar bayramı konseptli partiler oluyor ve cadılar bayramı kutlamalarımız bunlardan ibaret oluyor. Ya da kendi aramızda ufak çaplı partiler düzenleyip arkadaşlarla eğleniyoruz. Ayrıca söylemek isterim ki cadılar bayramı sizin için bir şey ifade etmese bile eğer farklı bir ülkede hayatınızın aşkı yaşıyorsa, aşkınıza mesaj atmak için güzel bir bahane. Örneğin ben okyanus gözlüme ”Cadılar Bayramın kutlu olsun! Şaka mı Şeker mi?! ” diye mesaj atmayı planlıyorum ama muhtemelen bir cevap alamayacağım. Ben de böyle platonik ve çılgınca takılıyorum işte. Size bunları anlattım çünkü tecrübe ettiğime göre insanlar böyle şeyleri okumayı oldukça seviyorlar. ilk iki yazımda oldukça hüzünlüydüm, şimdi biraz sizi neşelendirmeyi amaçladım. Umarım başarmışımdır.

”Suicide Squad ”

Okyanus gözlüm ile harika bir hayalim vardı, gerçi bunu onunla hiçbir zaman paylaşamadım ve o muhtemelen bu yazıyı hiçbir zaman okumayacak. Ama sizinle paylaşmak isterim. Bir aralar karakterleriyle oldukça dikkat çeken ”Suicide Squad ” filmini hepiniz biliyor olmalısınız. Eğer okyanus gözlüm ile bir cadılar bayramı geçirebilecek olsaydım onunla birlikte Harley Quinn ve Joker olmak isterdim. Harika bir ikili olurduk öyle değil mi? Rengarenk! Sonra okyanus gözlümün gözlerine bakar filmden Joker’in Harley’e sorduğu iki soru repliğini tekrar ederdim;

”Joker: Benim için ölür müsün?

Harley: Evet.

Joker: Benim için yaşar mısın?

Harley: Evet. ”

“Şaka Mı Şeker Mi ?”

Okyanus gözlüm ile muhtemelen bütün gece dans ederdik çünkü elimizde bir sepet ile tüm komşuları ”şaka mı şeker mi ” diyerek gezecek yaşı çoktan geçtik. Ama yalnız kaldığımızda ondan bir seçim yapmasını isterdim, eh bilirsiniz; ben şakaları severim.

Bu kadar benim hayallerim hakkında konuşmak yeterli. Şimdi biraz ciddi olup size bir şey söylemek istiyorum. Eğer sevdiğiniz insanlar hayatınızda ise ve güzel şeyler yaşayabilecek durumda iseniz bunun değerini bilin. Çünkü bazen yaşadıklarımız kadar yaşayamadıklarımız da kalbimizi yaralayabiliyor. Bir zamanlar yaşanabilecek güzelliklerin artık yaşanmasının imkansız oluşunun verdiği acıyı umarım hiçbiriniz yaşamazsınız. Bu yüzden hala şansınız varken biraz çılgın olun, zamanınızın ve yanınızda sevdiğiniz insanların değerini bilin ve güzel anılar biriktirmeye çalışın. Çünkü her şey imkansızlaştığında ve artık geri dönüşü olmadığında bunun ne kadar acıttığını hiçbirinizin tatmasını istemiyorum. Çünkü gerçekten çok acıtabiliyor. Cadılar bayramının sizin için önemli olup olmadığına takılmayın, sadece yazın gitsin işte. Önemli olan bayram değil, önemli olan o mesajı atmak istediğiniz insan. Hayat gurur yapmaya değmeyecek kadar kısa ve hızlı.

Şaka Mı Şeker Mi ? Sizce :))

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  • Çok teşekkür ederim güzel yorumun için, bu yıl iki tane Harley Quinn olmak isteyen insan var desene, bu beni sevindirdi çünkü o karaktere çok sempati duyuyorum, gerçekten güzel bir karakter, özellikle de platonik aşkını elde etmek için verdiği savaşı düşününce kendime çok yakıştırdım 😀

 1. Cadılar bayramını duymuştum inananın gerçekte böyle bir gün oldugundan haberim yoktu ögrenmiş olduk sagolaun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sıla Nazlı Sözkesen: 🦋🤍
2021-05-19 00:40:47
2021-05-06 23:12:29
2021-05-06 10:46:25
Sıla Nazlı Sözkesen: O gülen çocuklar kalbindeler
2021-05-06 10:45:20