Neşe Uygun
Neşe Uygun
uygun.nese@gmail.com
3-2-1 Perde Açılsın …
 • 0
 • 269
 • 23 Ekim 2019 Çarşamba
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  3 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 4,67.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Şimdi bir bilim kurgu filmi hayal edelim; tamamen sizin gözünüzde bir film şeridi oluşsun. Arkanıza yaslanın.. 3-2-1 perde açılsın

Sınırsız güç

Tamamen nurani enerji dalgalarından oluşan, gözünün algılayamayacağı renk huzmeleri içinde, sınırsız güç ve ilim sahibi varlıklar, hayali zor enfes kokuların yayıldığı, uçma isteği yaratan tatlı tınılar eşliğinde, tahayyül etmekte zorlanacağımız, kurgusu yapılamayan, ama teşbih yapabileceğimiz bir evren boyutunda yaşam sürüyor.

Hayali zor muhteşem evrende, eksik yok gibi hissediliyor. Ama sonsuz değil, sonu belli değil, varlıkların  kendi çabası içinde yok, sistemin sadece içindeler.

Bunun üstü nasıl olabilir ki, idrak edemezken, bundan daha  üstü bir kainat sistemi olduğu, varoluşunun asıl nedeni  bilgisi ile birlikte gelir. Daha üstü mü ?

İçinde idrakin olduğu, kendi çabasını dahil edeceği ve çabasına göre büyük güçlerin verileceği, sonsuz, sadece kendine ait farklı evrenlerin olduğu, sadece kendi çabası ile kendine eklediği farklı farklı işlevsel özelliklerinin bulunduğu, bambaşka bir evren.

Ana kaynaktan enerjisini alan bu büyük varlık, daha üstü olan bu kainatı istemez mi?  Şartı, giriş vizesi nedir daha sonsuz bir kainata girişinin ?

Çok kolay denir. Bu sınırsız gücünün varlığına, bir kıyafet giyeceksin, zaman dilimine geçeceksin, mekan verilecek, an kadar kısa sürecek,  yeni bir yaşam boyutuna geçeceksin. Sonsuzluğun içinde sadece an. Çok kolay. Ana kaynaktan güç beslemen sürekli yapılacak. Ama sürekli sana tersini yapman gerektiğini söyleyecek, kıyafetine takılı ve bütünleşmiş, alıcıların olacak. Ama tam kalbine ana motor takılacak, enerjini oradan sağlayacaksın. İstersen ana motor sayesinde, var olduğun gerçek ana güç ile bağlantı kurabilirsin, destek isteyebilirsin. Ayrıca, bir sürü kuvvetler ordusu da donanımına yüklenecek. Her zaman sana destek olacak bir ordu kuvvet. Kolay gözüküyor. Zaman kısa, bağlantı mevcut, bağlantıyı nasıl yapacağının kılavuz da verilecek, takıldığın yerlerde bak, öğren. Bağlantını kurman için zamanlar yaratıp, destek isteyebilirsin ve destek sürekli  sana doğru akacak.

Başka şartı var mı ? Ayrıntısını da öğreneyim ?

Tabiki yapmak isterim denmez mi bu durumda ?  Zaten aynı güç, kıyafetin içinde, ben benim, güç içimdeyse onu bulmam kolay, eşlik edecek bir ordu kuvvetler takımı yanımda. Bir şüphe var, eve kesin geri dönecek miyim ? Evet, en kesin olan bu, geri dönüş olacak. Bir durum var, bilmen gereken. Eğer içindeki gerçek seni bulamazsan, eve dönüşünde, mevcut durumunun aynısı olmayacaksın, eğer bulursan o zaman çok daha büyük talep ettiğin hayat seni bekliyor, çabanla kazandığın ve sonsuz kere sonsuz. Unutmaman gerek,  kıyafetinin donanımı, sana gerçek algısı yaratacak inanma. Bunu da bileceksin aslında, unutursan, açıp bakacağın kılavuzun var, hatırla. Unutursan, sol tarafındaki ana güç kaynağına bağlan, içindeki güç sürekli ana kaynakla bağlantı halinde o sana hatırlatacak.

Yapman gereken tek şey, içindeki gücü bulmak, sadece ve sadece kendini ilk gücüne yakınlaştırmak, ana kaynağın yaptığı gibi, senin gibi yaşam modüllerine ve senin gibi olmayan ama seninle aynı anda yaşayan varlıklara hizmet etmek. Bu yolda devam edersen, her kuvvet ordusu, senin yanında olacak, senin için işini kolaylaştıracak.

İçindeki bu motorun yakıtı ne?  AŞK.  İlk önce, sana bu yeni yaşamını öğretecek anne aşkı, sonra tattığın her güzellik için hissettiğin aşk, sonra dünyevi aşk. Aşk ile çalıştırdığın moturun temizlenecek, temizlendikçe bağlantın netleşecek ve İlahi Aşk. İlahi aşk ile ana kaynağın, bağlantıyı kurduğu zaman her şey aşk olacak. Bulut, ağaç, kedi, yol, çevrendeki her şey, aşk kesilecek. Ana gücün verdiği AŞK enerjisi ile çalışacaksın. Ne yaparsan yap Aşk ile yapacaksın. Evet az çaba büyük sonuç, haydi yapalım bitsin.

Yeni evrenine geçmeden önce kısa bir süre, yeni donanımların yüklenecek. Bildiğin her şey ilk başta unutturulacak ve…..

3-2-1 hoş geldin yeni evrenine.

Sensin bu.

Parlayan şeyi hatırlıyorum, ama çok daha küçük, güneş mi ? Kıyafetim bazen acıyor, bazı yerleri bozuluyor, ama ben acı sayesinde o yerde teknik arıza olduğunu anlıyorum. Neden huzursuzum, her şeye sahip olduğum halde, bir özlem bir yalnızlık, bir gurbet var içimde. Diğer kıyafetli varlıklar, neden bu kadar kötü davranıyor? Hep bir şey eksik, eksik, eksik, ama ne ?

Kılavuzum vardı benim, bu dünya dedikleri yerde, bağlantı kurmayı denemedim hiç. Hiç göremediğim bir ana güç bana nasıl yardım edecek, ben burada yardım isteyecek birilerini bulmalıyım. Her şey hayal olamaz, çok gerçek işte. İşte annem, babam, işte evladım, işte işim, param, işte bedenim, renkler, rüzgar, yağmur, acı, mutluluk, hepsi gerçek. Ölüm mü, işte o zaman her şey bitiyor. Dün konuştuğum dostum, bugün toprakta, ne yani gerçek bu kadar mıydı?  Düşünmem lazım, düşün, aklet, düşün, aklet. Denesem ne olur ki? Bir sürü kitap okudum, kılavuzuma bakmadım hiç. Her gün telefonuma baktım, mesajlarımı okudum. Ana güçten, kılavuz olarak 6666 adet mesaj var, yanıp sönüyor, açmadım. Ne diyor? Neden açmıyorum, sanki engelleyen benim ama sanki gerçek ben değil gibi, kafam neden çabuk karışıyor, bir şey bana aç mesajı, çok önemli diyor. İçimde bir ses, hadi oku diyor, ama okurum sonra diyen yine ben miyim?

6666 mesaj, yanıp, sönüyor, yanıp, sönüyor, en uzak bulduğum arkadaşımın bile ne haber mesajına merak edip bakıyorum. Neden erteliyorum ? Eğer bu kadar erteliyorsam, asıl sır burda mı, hazineye ulaşmam için ertelememem mi gerekiyor ?

3-2-1 Perde açılsın … İlk mesajı açtım, işte oldu…

“Oku! yaradan Rabbinin adıyla oku! O, insanı bir Alâk’tan yarattı. Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O Rab ki kalemle yazmayı öğretti. İnsana bilmediği şeyleri öğretti.” (Alak suresi)

İçim bir tuhaf oldu, sol tarafım, kalbim, evet evet kalbim. Garip bir huzur… Okumadığım 6665 tane daha var. Bana seslendi, benim için söyledi, düşünmem lazım, akıl etmem lazım. Neden daha fazla evde hissettim, neden şefkatle sarmalandım ?

Ortalardan bir tane mesaj seçeyim.

Şüphesiz bu dünya hayatı geçici bir eğlencedir. Ama âhiret, gerçekten kalınacak yurttur” [Mü’min sûresi (40), 39].

“Size verilen şeyler, dünya hayatının geçim vasıtası ve süsüdür. Allah katında olanlar ise, daha iyi ve devamlıdır. Akıl etmez misiniz? “ [Kasas 60]

Yeryüzünü gezip dolaşmıyorlar mı? Bu sayede onunla akledecekleri bir kalbe ya da işitecekleri bir kulağa sahip olurlardı. Ne var ki, asıl kör olan gözler değil, göğüslerdeki kalplerdir.”  Hacc 22/46

Acaba her şey geçici ve hayal olabilir mi? Acaba gerçek, bizim zanlarımızın aksine, bambaşka mı?

Perde 3-2-1 açılıyor….

Aşk ile HU….

3-2-1 Perde açılsın …

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM